Dobrý den, milí čtenáři našich aktualit,

i v příštím týdnu na nás ve školce čeká spousta legrace a zábavy s kamarády.  A to nejen v domácích třídách. Aby si všechny děti pořádně prohlédly, užily a vyzkoušely také lákavé hračky od školkových sousedů, vzájemně si ve středu dopoledne vymění svá působiště a na chvíli si pohrají i tam.

Sluníčka se začátkem týdne rozloučí se zvířátky ze statku. Z nedávných vyprávění už je dobře znají, a tak se za nimi ještě naživo vydají do kontaktního koutku v pražské zoologické zahradě a potom si začnou povídat o jarní louce.

Myšky se hned v pondělí ocitnou na farmě. Z ničeho nic se jim totiž jedna objevila přímo uprostřed herny. Ale co to? Kam se zatoulala zvířátka? Jestlipak je naši myší farmáři objeví? A budou se o ně umět správně postrat?

Na Hrášky čeká poznávání exotických zvířat. Hned v pondělí se za nimi vydají na výlet do opravdové zoologické zahrady. V následujících si pak výběhy, jezírka nebo ledové kry pro slony, tučňáky a plameňáky vytvoří přímo ve třídě.

Kravička má koťátko, pejsek zase telátko… Nebo ne? Jak je to vlastně doopravdy, to nám již brzy řeknou Zajíčci. Spolu s Edou se totiž na následující dva týdny vypraví na statek a budou si povídat o domácích zvířátkách a jejich mláďatech.

Mravenečci se v pondělí mohou těšit na návštěvu hravé interaktivní výstavy Leonardinum. Od úterý se jim pak třídou začne ozývat pípání, mňoukání, štěkot nebo bučení. Poznat po hlase, které zvířátko právě volá, nebude jen tak. Kravičku bude třeba podojit, ovečku ostříhat, koně vyhřebelcovat, králíky spočítat… Zkrátka spousta práce.

Přejeme Vám krásný týden!