Minulý týden byl ve znamení oslav a zábavy. Slavili jsme totiž masopust. Všichni společně jsme vydali na maškarní průvod a užili si pravou veselici. Házeli jsme jitrnicí, kutáleli koblihy, pekli koláče, hráli na hudební nástroje, zkoušeli masky, ochutnávali dobroty, smáli se a smáli.

A jaká dobrodružství nás čekají v dalších dnech?

  • Sluníčka se příštím týdnem prosportují. Nasadí lyže, namažou boby, nabrousí brusle, vezmou hokejky a pustí se do pořádného sportovního tréninku.
  • Myšky se začnou zajímat o to, kde my lidé máme hlavu, co vše umí naše ruce, na co máme nohy, co se vlastně děje, když myšata stůňou a jak tomu předejít.
  • Hráškům se zalíbilo masopustní veselí, a tak se rozhodli, že v legráckách a oslavách budou ještě chvíli pokračovat.
  • Zajíčci se pustí do práce. Začínají totiž přemýšlet nad tím, čím by chtěli být, až ještě o něco více vyrostou. Profesí si vyzkouší hned několik, a tak se nelekejte, až ze třídy uslyšíte bouchání poštovním razítkem nebo cinkání skleniček. To si naši kamarádi hrají na pošťáky, číšníky a servírky.
  • Ferda Mravenec – práce všeho druhu, to samozřejmě všichni Ferdovi přátelé dávno dobře ví. I na naše Mravenečky čeká vyprávění o různých profesích. Co myslíte, zaujme je spíše malíř nebo vizážista? A jaká další povolání si asi naši nejstarší kamarádi vyzkouší? A čímpak vlastně chtějí být, až ještě o něco více vyrostou?