Milí čtenáři našich webových aktualit,

od února začíná druhé pololetí školního roku. Jaké novinky nás v něm čekají?

Zajíčci a Mravenečci si minulý týden slavnostně převzali svá mokrá vysvědčení a ukončili tak předplavecký výcvik. Zajíc Eda teď pro své kamarády chystá páteční objevitelské výpravy za hranice školky a Ferda Mravenec zařizuje pravidelné návštěvy solné jeskyně. Hrášci, Sluníčka a Myšky s plaváním naopak začínají. Hrášci se na vodní hrátky mohou těšit vždy v úterý, Sluníčka a Myšky budou plavat každý pátek.

A co nás čeká v nejbližších dnech?

Sluníčka si budou užívat mrazivé hrátky bez sněhu i se sněhem. Teple se oblečou, nasadí čepice, kolem krku omotají šály a hurá do zimy! Ve třídě (a snad i venku) je čeká prima koulovačka nebo stavění sněhuláka. V pátek si pak do batůžků přidají plavky a ručník a vydají se řádit do bazénu.

Táta Myšák dokončí své pohádkové vyprávění a poví našim Myšatům ještě O kohoutkovi a slepičce a O třech prasátkách. Koncem týdne tu pak propuknou první přípravy na blížící se masopust a v pátek vzhůru na první plavání.

Pravá zima láká Hrášky k pravému zimnímu řádění. Zavážou si tedy šálu, nasadí čepice, postaví sněhuláka a zkoulují paní učitelky. Oslaví také narozeniny jednoho z kamarádů a v úterý půjdou poprvé plavat.

Zajíčkům se moc zalíbilo v pohádkách, a tak se rozhodli pro příští týden přeci jen ještě nějakou přidat. Co třeba tu o holčičce, která se s košíčkem v ruce statečně vydala přes les popřát babičce k narozeninám a cestou potkala opravdového vlka?

U Mravenečků se od pondělí začnou péct, zdobit, počítat, třídit i ochutnávat koláče, koulet koblížky, špejlovat jitrnice a vyrábět masky. Blíží se totiž masopust, a tak je třeba připravit spoustu věcí. Veliká oslava s kamarády z celé školky je sice plánovaná až na další týden, ale malý trénink v podobě pohádkového karnevalu uprostřed mraveniště bude také určitě moc prima.

Nashledanou za týden.