Vážení čtenáři,

vítáme Vás u dalších dubnových aktualit. V uplynulých dnech jsme nejen ve školce přivítali opravdové jaro. Podle pranostiky bychom sice ještě do konce měsíce měli zůstat zalezlí v teple za kamny, ale to bychom přišli o spoustu legrace. Ve všech třídách se totiž opět chystá samá prima zábava…

Sluníčka ještě chvíli zůstanou na statku. Dobře totiž ví, že k jaru patří zvířecí mláďátka a na takové farmě jich je určitě spousta. Koho tam asi potkají tentokrát? A jestlipak se jim bude líbit pohádka O kocourku Modroočkovi, na kterou se hned v pondělí vydají do divadla?

Myšky si dál vypráví o jaru, louce, kytičkách… Slyšet tu bude i bzučení. Přiletí totiž berušky, broučci, a když vydrží sluníčko, přidá se k nim možná také první včelka.

Hrášci se od minulého týdne vydávají na cesty. Postupně se seznamují s dopravními prostředky, které se jezdí po silnici, po kolejích i po vodě. Kolem školky fičí na odrážedlech a koloběžkách, pečlivě třídí obrázky, poznávají geometrické tvary a při točení volantem bedlivě poslouchají, kdy je třeba přidat plyn a kdy naopak sešlápnout brzdu.

Zelená tráva, bílé sněženky, zpívající ptáčci, rozkvetlá louka, barevní broučci… S těmito znaky jara budou ještě chvíli pracovat Zajíčci. Všechny najednou je budou moci pozorovat během vycházek a třeba i na pátečním výletě.

Ferda Mravenec bere své kamarády na výlet. Zatím ale váhá, jakou dopravu zvolit. Možností je přeci tolik. Autobus, metro, tramvaj, motorka, kolo, vlak, loď, balón, raketa… Některé už spolu s dětmi prozkoumal minulý týden, spousta jich ale ještě na pořádné probádání teprve čeká.

Přejeme Vám pěkný týden!