Další služby Co nabízíme navíc


Doprava dětí osobním autem

Tato nabídka představuje pro rodiče velmi vítanou službu, v určitou hodinu předají dítě, které my bezpečně dovezeme do školky. Díky zřizovateli, hl. m. Praha, používáme osmimístný osobní automobil kombi zn. VOLKSWAGEN. Vůz Volkswagen Transporter je využíván jednak ke svozu dětí do školky, jednak k přepravě dětí s těžším postižením na mimoškolní akce, jako je plavání, pravidelné návštěvy solné jeskyně, ZOO, divadla, výlety po Praze i mimo Prahu a ozdravné pobyty. Kromě řidiče je s dětmi v autě přítomna další dospělá osoba z řad pracovníků školy, která zajišťuje pedagogický dozor.

Rodiče podepisují se školou smlouvu o přepravě dítěte, měsíčně hradí 500 Kč na pohonné hmoty. Opravy a běžnou údržbu auta se snažíme hradit ze sponzorských darů.

Auto sváží děti do školky denně od 6:40 do 09:15 h.


Saunování

Naší školce se někdy říká finská školka, neboť byla jako stavebnice dovezena z Finska. A co by to bylo za finskou školku,  kdyby v ní nebyla sauna! V naší samozřejmě sauna je a děti její blahodárné účinky jednou týdně zakoušejí. U zdravých dětí stačí souhlas rodičů, u dětí se zdravotními problémy požadujeme doporučení lékaře. Takže župánky s sebou a hurá do tepla!

Tělíčka si prohříváme a imunitu zvyšujeme vždy ve středu dopoledne.


Předplavecká průprava

Každým rokem ve druhém pololetí školního roku chodíme do plaveckého bazénu Rehaklub v Ďáblicích. Děti se učí nebát vody, pohybovat se s hlavou pod vodou, správně dýchat a mnohé tak získají kvalitní základy plavání. Nesporným přínosem je současné otužování organizmu, zlepšení fyzické kondice a také určitá samostatnost.

Jako ryby ve vodě jsme od února do června vždy ve čtvrtek nebo v pátek.


Bílý pokoj

Bílý pokoj je relaxačně – stimulační místnost, která pomocí světla, barev a hudby umožní dětem lépe vnímat podněty z okolí. Prostřednictvím interaktivních tlačítek, které podněcují aktivitu dítěte, si můžeme vytvořit prostředí podle svých představ a přání („nic se nemusí, vše je dovoleno“). Po aktivnější části děti společně relaxují, učí se vnímat jeden druhého, svoje tělo a okolí.

Bílý pokoj navštěvují děti jednotlivě nebo v malých skupinách v doprovodu učitelky.