Hrášci

Třída Hrášků je třídou, do které dochází děti ve věku od 3 – 7 let. Děti v této třídě vyžadují individuální přístup ve všech oblastech – zejména v oblasti komunikace, sebeobsluhy, ale i v oblasti hrubé a jemné motoriky, aj. Třída je uzpůsobena tak, aby to vyhovovalo individuálním potřebám dětí – prostor na společné zpívání, komunikaci, výtvarný koutek, prostor na individuální práci, hraní a relaxaci.


Holky a kluky v Hrášcích vítá kamarád Pepa, se kterým každý den podnikneme něco nového nebo něco starého procvičíme.

Ráno probouzíme zájem o tvoření a vyrábění a máme čas na hrátky v herně. Během společného přivítání v ranním kruhu se učíme sedět na koberečcích, vítáme se písničkou, ukazujeme si, jaký je den a kdo přišel do školky pomocí fotek. Pak si povíme, co nás ten den čeká.

Po rozmanité svačince se protáhneme na opičí dráze, která zláká téměř každého. Poté se všichni sejdeme u klavíru, kde zpíváme a broukáme, hrajeme na různé hudební nástroje, povídáme a ukazujeme si věci kolem nás. Po sezení si rádi zaběháme a pohrajeme si s padákem. Relaxace s doprovodem veršovaných pohádek a trocha toho lenošení zakončí společný dopolední program.

Než půjdeme ven, tak zvládneme ještě ve dvou skupinkách pár úkolů u stolečku, závodění nebo návštěvu Bílého pokoje se světýlky či hrátky se psem Benem.

Během pobytu venku podnikáme výpravy do okolí školky, navštěvujeme různá hřiště, cestujeme MHD a rádi pravidelně dovádíme v bazéně.

Abychom tomu všemu dobře rozuměli, máme jednotlivé činnosti a úkoly označené obrázky, a tak víme, co nás čeká a jak nám práce pěkně ubíhá. Také se nám líbí, když slyšíme na začátku a na konci každé aktivity známou písničku nebo popěvek. Chceme umět vyjádřit svá přání a potřeby, a tak se učíme komunikovat pomocí znaků nebo komunikačních tabulek sestavených z obrázků a fotek věcí, které máme rádi a potřebujeme.


Dokumenty


Složení třídy

- věk dětí: 3 – 7 let
- počet zapsaných dětí: 9


Kontakty

Telefon: 731 528 984, 222 251 945
E-mail: hrasi@stibrova.cz
Učitelky: Mgr. Hana Arenbergerová
Bc. Jasna Turzová
Mgr. Ondřej Matějovský
Asistenti pedagoga: Barbora Oplištilová
Jan Oplištil

Galerie