Myšky

Chcete poznat pohodovou myší rodinku? Navštivte naše doupě ve třídě Myšky! Najdete tu Myšku, Myšáka, jejich malá rozverná myšata a hlavně partu skvělých kamarádů – kluků a holčiček. S těmi malé myšky nejraději dovádí a učí se společně spoustu zajímavých věcí. Každý den si hrají, zpívají, říkají říkanky a vše doprovází gesty a pohybem. Také hrají na rytmické nástroje, malují, modelují či vyrábí, běhají, cvičí a tancují, učí se hrát společenské i pohybové hry, plní různé úkoly… A užívají si co nejvíc zábavy a legrace!


Všechny malé Myšky chtějí být zdravé, a proto si pravidelně masírují tělíčka pěnovými míčky při míčkové masáži, otužují se při pobytu v sauně, relaxují v Bílém pokoji a popouštějí uzdu svému temperamentu při muzicírování. Dokonce ani vody se nezaleknou a nadšeně si jí užívají při plavání v bazénu.

Ale hlavně tím vším radostně a hravě poznávají zase něco nového ze světa kolem nás. Vyrážejí průzkumničit i ven a to nejen na zahrádku a procházky, ale také na různá blízká i vzdálená hřiště, do lesa, do divadla, na výstavy i na různé zajímavé výlety.

Většinu činností „Myšky“ absolvují v malých skupinkách, takže si vše mohou náležitě prožít a vychutnat a myší dospěláci jim tak mohou zajistit individuální přístup. Celým dnem myšky provází „režimové“ říkanky a písničky, neboť pak nikdo není na pochybách, co se zrovna bude dít a nemusí se ničeho bát. Aby kamarádi měli ještě větší jistotu, cítili se příjemně a také se mohli se všemi okolo dobře dorozumět, využívá se ve třídě Myšek prvků alternativní a augmentativní komunikace (Makaton, znak do řeči, piktogramy, komunikační knihy a tabulky). Všichni se ze všech sil snaží o to, aby tu bylo milo a veselo, aby si všichni uměli vzájemně pomoci, byli k sobě ohleduplní a dokázali i druhým udělat radost. Prostě myší rodinka jak má být 🙂 !


Dokumenty


Složení třídy

– věk dětí: 4 – 7 let
– počet zapsaných dětí: 11


Kontakty

Telefon: 773 786 593, 222 251 944
E-mail: mysi@stibrova.cz
Učitelky: Bc. Veronika Pňovská
Mgr. Eliška Kaválková
Mgr. Lucie Kutheilová
Asistentky pedagoga: Bc. Jaroslava Vopálková, DiS.
Mgr. Hana Černá

Galerie