Zajíčci

Jedna, dvě, tři, čtyři, pět – zajíčků je plný svět! Jestli vám to tak nepřijde, tak nám tedy ano! Každý den si takhle notuje plná třída zaječích kluků a holčiček. K tomu podupává ušatá Belinka (živý „zajíc“ králičího původu) a plyšový zajda Eda už se nemůže dočkat, až svým kamarádům bude zase vyprávět novinky nejen z lesa.


A není na to sám. Má zdatné pomocníky – Podzimníčka, Zimušku, Jarněnku a Letulína. Díky nim všichni zaječí kamarádi poznávají přírodu a vůbec celý svět kolem sebe doslova všemi smysly! Také moc rádi zpívají, malují, modelují, připravují se na psaní při grafomotorickém cvičení a plní všemožné úkoly. Jako správní zajíci také skáčou a běhají, hrají na honěnou i jiné prima hry, které znaly už naše babičky.  Kromě toho si zkoušejí muzicírování (bubnují, foukají do flétniček, cinkají a drnkají), masírují si tělíčka molitanovými míčky, zkoumají světýlka v Bílém pokoji, vyhřívají se v sauně, chodí plavat a vypravují se na veliké zaječí výlety – třeba do lesa, botanické zahrady i zoo, do muzea, na výstavy i do divadla. Tu a tam si také něco uvaří, upečou, ztlučou či ušijí!

Po takové „práci“ si člověk, ale i zajíc, zaslouží odpočinek, i tomu se tady u Zajíčků učí. Hodně si společně povídáme a také čteme. Abychom si rozuměli úplně všichni, používáme znaky do řeči, piktogramy, fotografie, komunikační tabulky a knihy. Náš den je pestrý a přesto má jasná pravidla – ty nám všem dodávají jistotu, a tak se tu nikdo nemusí ničeho obávat. Celým dnem nás provázejí písničky a říkanky, které když zazní, všichni zajíčci zbystří a vědí, co se děje – od úklidu až ke společné radosti z dalšího vesele prožitého dne.

Ze všech sil se ale snažíme hlavně o to, aby u nás byl každý „zajíček“ spokojený a šťastný!


Dokumenty


Složení třídy

- věk dětí: 4 – 6 let
- počet zapsaných dětí: 9


Kontakty

Telefon: 284 684 968 / linka 106; mobil: 777159156
E-mail: zajici@stibrova.cz
Učitelky: Bc. Marie Luisa Stiborová
Bc. Rozálie Hokůvová
Asistentky pedagoga: Matěj Brouček
Monika Bláhová, DiS.
Barbora Oplištilová

Galerie