Další aktivity

Nácvik sociálních dovedností

Mgr. Jana Šťastná

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Duis condimentum augue id magna semper rutrum. Nulla non lectus sed nisl molestie malesuada. Nulla turpis magna, cursus sit amet, suscipit a, interdum id, felis. Aliquam in lorem sit amet leo accumsan lacinia.

  • Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.
  • Suspendisse nisl.


Rozvoj kognitivních funkcí

Mgr. Jana Šťastná

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Duis condimentum augue id magna semper rutrum. Nulla non lectus sed nisl molestie malesuada. Maecenas ipsum velit, consectetuer eu lobortis ut, dictum at dui. Integer malesuada.

  • Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
  • Suspendisse nisl.


Keramika

Děti při tvoření s hlínou rozvíjejí jemnou motoriku, trpělivost, manuální zručnost a v neposlední řadě fantazii a představivost.

Více zde


Bílý pokoj – Snoezelen

Bílý pokoj je relaxačně – stimulační místnost, která pomocí světla, barev a hudby umožní dětem lépe vnímat podněty z okolí. Prostřednictvím interaktivních tlačítek si dítě může vytvořit prostředí podle svých představ a přání („nic se nemusí, vše je dovoleno“). Po aktivní části děti společně relaxují, učí se vnímat jeden druhého, svoje tělo a okolí.


Sokol

Naše mateřská škola má na jednu hodinu týdně pronajatou tělocvičnu TJ Sokol v Libni, třídy se pravidelně střídají. Děti využívají žíněnky, dopadové plochy, lavičky, kruhy, švédská bedna a ostatní klasické náčiní mají rády opičí dráhy, běhání i skákání. Nabídka aktivit vychází z třídního vzdělávacího programu a zároveň reaguje na potřeby a zájmy dětí.


Saunování

Naší školce se někdy říká finská školka, neboť byla jako stavebnice dovezena z Finska. A co by to bylo za finskou školku,  kdyby v ní nebyla sauna!  U zdravých dětí k jejímu využívání stačí souhlas rodičů, u dětí se zdravotními problémy požadujeme doporučení lékaře.

Ve školním roce 2022/2023 saunu z provozních důvodů nevyužíváme.