Další služby


Saunování

Naší školce se někdy říká finská školka, neboť byla jako stavebnice dovezena z Finska. A co by to bylo za finskou školku,  kdyby v ní nebyla sauna! V naší samozřejmě sauna je a děti její blahodárné účinky jednou týdně zakoušejí. U zdravých dětí stačí souhlas rodičů, u dětí se zdravotními problémy požadujeme doporučení lékaře. Takže župánky s sebou a hurá do tepla!

Tělíčka si prohříváme a imunitu zvyšujeme vždy ve středu dopoledne.


Bílý pokoj

Bílý pokoj je relaxačně – stimulační místnost, která pomocí světla, barev a hudby umožní dětem lépe vnímat podněty z okolí. Prostřednictvím interaktivních tlačítek, které podněcují aktivitu dítěte, si můžeme vytvořit prostředí podle svých představ a přání („nic se nemusí, vše je dovoleno“). Po aktivnější části děti společně relaxují, učí se vnímat jeden druhého, svoje tělo a okolí.

Bílý pokoj navštěvují děti jednotlivě nebo v malých skupinách v doprovodu učitelky.


Doprava dětí osobním autem

Díky zřizovateli, hl. m. Praha, používáme osmimístný osobní automobil kombi zn. Volkswagen Transporter. Vůz je využíván k přepravě dětí s těžším postižením na mimoškolní akce, jako je plavání, pravidelné návštěvy solné jeskyně, ZOO, divadla, výlety po Praze i mimo ni a ozdravné pobyty. Kromě řidiče je s dětmi v autě vždy přítomna také další dospělá osoba z řad pracovníků školy, která zajišťuje pedagogický dozor.