Zajíčci

Jedna, dvě, tři, čtyři, pět – zajíčků je plný svět! Jestli vám to tak nepřijde, tak nám tedy ano! Každý den si takhle notuje plná třída zaječích kluků a holčiček a s nimi i plyšový kamarád zajíc Jarda, který už se nemůže dočkat, až se svými novými kamarády bude objevovat tento svět.


S Jardou všichni naši kamarádi poznávají přírodu a vůbec celý svět kolem sebe doslova všemi smysly! Také moc rádi zpívají, malují, modelují, připravují se na psaní při grafomotorickém cvičení a plní všemožné úkoly. Jako správní zajíci také skáčou a běhají, hrají na honěnou i jiné prima hry, které znaly už naše babičky.  Kromě toho si zkoušejí muzicírování (bubnují, foukají do flétniček, cinkají a drnkají), masírují si tělíčka stimulačními pomůckami, zkoumají světýlka v Bílém pokoji, chodí cvičit do Sokola a vypravují se na veliké zaječí výlety – třeba do lesa, botanické zahrady i zoo, do muzea, na výstavy i do divadla. Tu a tam si také něco uvaří, upečou, ztlučou či ušijí!

Po takové „práci“ si člověk, ale i zajíc, zaslouží odpočinek, i tomu se tady u Zajíčků učí. Hodně si společně povídáme a také čteme. Abychom si rozuměli úplně všichni, používáme znaky do řeči, piktogramy, fotografie, komunikační tabulky a knihy. Náš den je pestrý a přesto má jasná pravidla – ty nám všem dodávají jistotu, a tak se tu nikdo nemusí ničeho obávat. Celým dnem nás provázejí písničky a říkanky, které když zazní, všichni zajíčci zbystří a vědí, co se děje – od úklidu až ke společné radosti z dalšího vesele prožitého dne.

Ze všech sil se ale snažíme hlavně o to, aby u nás byl každý „zajíček“ spokojený a šťastný!

 


Dokumenty


Složení třídy

– věk dětí: 4 – 7 let
– počet zapsaných dětí: 9


Kontakty

Telefon: 777 159 156, 222 251 946
E-mail: zajici@stibrova.cz
Učitelky: Mgr. Alena Malá

Mgr. Anna Nekardová
Bc. Martina Tichota Homutová
Asistenti pedagoga:
Bc. Kateřina Olbertová
Markéta Kempfová, DiS

Galerie