Myšky

V pelíšku je šedá myš, má kožíšek jako plyš, kolébá tam myšata, po mamince plyšatá, pšíky pšíky pšík. Kdo se tu chce hodně smát, musí si s tou myškou hrát, myška všechny pohladí, na chvilku se posadí a že mě nechytíš…


Chcete poznat Myšku, která má kožíšek jako plyš? Navštivte naše doupě ve třídě Myšky, kde na Vás čeká Myška Ája s partou skvělých kamarádů – kluků a holčiček. A právě s Ájou malé Myšky nejraději dovádí a učí se společně spoustu zajímavých věcí. Každý den si hrají, zpívají, říkají říkanky a vše doprovází gesty a pohybem. Také hrají na rytmické nástroje, malují, modelují či vyrábí, běhají, cvičí a tancují, učí se hrát společenské i pohybové hry, plní různé úkoly… A užívají si co nejvíce zábavy a legrace!

Všechny malé Myšky chtějí být zdravé, a proto si pravidelně masírují tělíčka pěnovými míčky při míčkové masáži, sportují, relaxují v Bílém pokoji, a popouštějí uzdu svému temperamentu při muzicírování.

Ale hlavně tím vším radostně a hravě poznávají zase něco nového ze světa kolem nás. Vyrážejí průzkumničit i ven a to nejen na zahrádku a procházky, ale také na různá blízká i vzdálená hřiště, do lesa, do divadla, na výstavy i na různé zajímavé výlety.

Některé činnosti Myšky absolvují v malých skupinkách, takže si vše mohou náležitě prožít a vychutnat a myší dospěláci jim tak mohou zajistit individuální přístup. Celým dnem Myšky provází „režimové“ říkanky a písničky, neboť pak nikdo není na pochybách, co se zrovna bude dít a nemusí se ničeho bát. Aby kamarádi měli ještě větší jistotu, cítili se příjemně a také se mohli se všemi okolo dobře dorozumět, využívá se ve třídě Myšek prvků alternativní a augmentativní komunikace (Makaton, znak do řeči, piktogramy, komunikační knihy a tabulky). Všichni se ze všech sil snaží o to, aby tu bylo milo a veselo, aby si všichni uměli vzájemně pomoci, byli k sobě ohleduplní a dokázali i druhým udělat radost. Prostě myší rodinka jak má být !


Dokumenty


Složení třídy

– věk dětí: 4 – 6 let
– počet zapsaných dětí: 10


Kontakty

Telefon: 773 786 593, 222 251 944
E-mail: mysi@stibrova.cz
Učitelky: Mgr. Vendula Luxová

Bc. Jaroslava Vopálková, DiS,

Terezie Peroutková

Asistentky pedagoga: Helena Filipová

Bc. Dominik Ludvík, DiS,


Galerie